Linoryt Huta Zobacz większe

Linoryt HUTA im. T. SENDZIMIRA

21,95 zł

Kombinat metalurgiczny, którego budowę rozpoczeto w 1950 roku istniał pod nazwą od 1954 Huta im Lenina, od 1990 Huta im. T. Sendzimira, a obecnie ArcelorMittal Poland Oddział w Krakowie. 

Na litografii przedstawiony został fragment Dawnego Centrum Administracyjnego HTS-budynek Z oraz charakterystyczny napis przed bramą prowadzącą do Kombinatu. 

Więcej szczegółów


Od Autorki: "Pokazana w wyjątkowy sposób Nowa Huta – najciekawsza dzielnica Krakowa, miejsce unikalne, wciąż nieodkryte, choć ostatnio coraz liczniej oblegane przez turystów – urzeka swoją prostotą i formą. Wykonane metodą linorytu, odbite ręcznie sztuka po sztuce monochromatyczną farbą na papierze eko kraft, pocztówki przedstawiają najważniejsze miejsca i symbole Nowej Huty. W duchu minionych lat PRL i artystycznej minimalistycznej odsłonie, wpisują się w unikalny mikroklimat miejsca. Dla miłośników designu, zafascynowanych klimatem retro kolekcjonerów pięknych grafik, lub jako jedyne w swoim rodzaju sentymentalne widokówki – zarówno dla nowicjuszy dopiero odkrywających Nową Hutę, jak i tych, którzy już od lat są nią zauroczeni. Na ścianę, na prezent, na pamiątkę."

30 innych produktów w tej samej kategorii:

} }