Linoryt  TeatrLudowy Zobacz większe

Linoryt Teatr Ludowy

21,95 zł

Teatr Ludowy znajduje się na osiedlu Teatralnym w Nowej Hucie, dzielnicy Krakowa. Kinga Kordek zilustrowała fasadę budynku wraz z charakterystycznym neonem, który najlepiej wygląda po zmroku. 

Budynek Teatru zaprojektowali Janusz Ingarden i Marta Ingarden oraz Jan Dąbrowski. Spektakle grane są od 1955, repertuar jest na wysokim poziomie.

Więcej szczegółów


Od Autorki: "Pokazana w wyjątkowy sposób Nowa Huta – najciekawsza dzielnica Krakowa, miejsce unikalne, wciąż nieodkryte, choć ostatnio coraz liczniej oblegane przez turystów – urzeka swoją prostotą i formą. Wykonane metodą linorytu, odbite ręcznie sztuka po sztuce monochromatyczną farbą na papierze eko kraft, pocztówki przedstawiają najważniejsze miejsca i symbole Nowej Huty. W duchu minionych lat PRL i artystycznej minimalistycznej odsłonie, wpisują się w unikalny mikroklimat miejsca. Dla miłośników designu, zafascynowanych klimatem retro kolekcjonerów pięknych grafik, lub jako jedyne w swoim rodzaju sentymentalne widokówki – zarówno dla nowicjuszy dopiero odkrywających Nową Hutę, jak i tych, którzy już od lat są nią zauroczeni. Na ścianę, na prezent, na pamiątkę."

30 innych produktów w tej samej kategorii:

} }