Co zrobić z puszącymi się włosami?

Twoje wiecznie puszące się włosy są dla ciebie olbrzymim utrapieniem? Masz wrażenie, że nawet ogromna ilość lakieru do włosów, którą codziennie je spryskujesz, nie jest w stanie sobie z nimi poradzić i ich ujarzmić? To oznacza, że powinnaś postąpić w nieco inny sposób. Widocznie twoje zabiegi stylizacyjne i pielęgnacyjne nie są dobre, no bo nie są skuteczne. Możesz więc zacząć testować na sobie zupełnie inne sposoby na puszące się włosy. Jest ich naprawdę wiele. A jeżeli zaczniesz je ze sobą łączyć, będziesz osiągać znacznie lepsze efekty, które w końcu staną się widoczne gołym okiem!

Najlepszym kosmetykiem w przypadku mocno puszących się włosów okazuje się klasyczna odżywka wygładzająca. Sama wybierz taką, z jakiej łatwo ci się będzie korzystać. Odżywki wygładzające mają różne formuły, dlatego śmiało możesz sięgnąć i po te w sprayu, którymi spryskuje się umyte już włosy, i po te w kremie, które należy spłukać po upływie określonego czasu. Możesz też łączyć ze sobą różne produkty. W trakcie mycia włosów zastosuj nawilżającą maskę lub klasyczną dociążającą odżywkę do spłukiwania, potem przepłucz wody zimną wodą, aby zamknąć łuski, a na koniec wysusz je i tym razem wetrzyj w nie odżywkę bez spłukiwania. Wygładzający krem po prostu rozsmaruj najpierw w dłoniach, a potem wetrzyj go w pasma. Postaraj się je tak jakby wygładzić, delikatnie czesząc je dłońmi. W niektórych drogeriach znajdziesz też specjalne kosmetyki na puszące się włosy, tak więc z nich jak najbardziej też możesz skorzystać. Po prostu szukaj takich produktów, które zdołają dociążyć i wyraźnie nawilżyć pasma. Unikaj natomiast tych, których celem jest zwiększanie objętości fryzury. Nie dla siebie są również suche szampony, które zwykle pogłębiają problemy z puszeniem się pasm.

Fryzura gotowa? Uważasz, że już bardziej nie zdołasz jej dociążyć? W takim razie teraz bierz już do rąk lakier do włosów i obficie spryskaj nim pasma. Uważaj też na czapki. One akurat bardzo często prowadzą do nadmiernego puszenia się włosów.

1 komentarz w temacie “Co zrobić z puszącymi się włosami?

  1. Problem głównie dziewczyn z długimi włosami. Maska podobno faktycznie pomaga

Komentowanie wyłączone