Depilacja laserowa- dlaczego jest tak droga i dlaczego jednak warto?

Depilacja laserowa zyskuje na popularności jako metoda trwałej depilacji. Trwała depilacja oszczędza czas, koszty i kłopoty z woskowaniem, goleniem lub używaniem kremowych produktów do depilacji. Koszt depilacji laserowej może być wysoki, ale zależy od kilku czynników.

Jaki jest koszt depilacji laserowej?

To najczęściej zadawane pytanie przez osoby rozważające depilację laserową. Cena zależy od kilku czynników. Powinieneś spodziewać się kilku sesji z laserem. Nawet na mniejszych obszarach każdy pęcherzyk musi zostać uderzony w fazie wzrostu. Zajmie to kilka sesji, ponieważ nie wszystkie mieszki włosowe są razem w fazie wzrostu.

Chociaż ceny depilacji laserowej mogą być wysokie, wiele osób uważa, że warto ponieść koszty trwałego usunięcia niechcianych włosów. W wielu przypadkach koszt jest w zakresie innych technik trwałej depilacji. Laser nie jest droższy niż koszt elektrolizy. Zastanów się, ile teraz wydajesz na depilację. Z biegiem czasu zaoszczędzisz na kosztach produktów do depilacji lub depilacji ciała.

5 czynników wpływających na koszty

1. Wielkość leczonego obszaru. Lasera można używać na dowolnym obszarze ciała, z wyjątkiem okolic oczu. Mniejsze obszary, takie jak okolice łonowe, wymagają mniej czasu niż większe obszary, takie jak nogi, klatka piersiowa lub plecy.

2. Obszar i kraj, w którym mieszkasz, pomaga w ustaleniu kosztów. Sesje wahają się od 100 do 500 PLN za sesję, w zależności od miejsca zamieszkania.

3. Liczba sesji, których będziesz potrzebować. Zostanie to omówione podczas konsultacji. Cztery sesje są powszechne, ale może to być od trzech do sześciu sesji.

4. Kolor włosów i skóry jest głównym czynnikiem kosztu zabiegów laserowych. Ponieważ energia z lasera jest pochłaniana przez pigment we włosach, najlepiej, jeśli twoje włosy są ciemniejsze niż odcień skóry. Na zabieg najlepiej reagują ciemne włosy na jasnej skórze. Zabieg jest najmniej skuteczny na włosach blond lub rudych. Wymaganych będzie kilka sesji, a wyniki mogą nie być spójne.

5. Kolor Twojej skóry to kolejny czynnik, który wpłynie na koszt. Bardzo ciemna skóra nie jest dobrym kandydatem do depilacji laserowej. Energia z lasera jest pochłaniana przez pigment znajdujący się w skórze. W skrajnych przypadkach może to spowodować oparzenia lub uszkodzenie skóry. Z tego powodu nie powinieneś opalać się, kiedy siadasz do depilacji laserowej. Unikaj opalania na miesiąc przed zabiegiem, aby dać opaleniźnie czas na wyblaknięcie.

Wybór obiektu na koszt depilacji laserowej

Nigdy nie należy wybierać obiektu wyłącznie na podstawie kosztów. To nie jest zabieg kosmetyczny, ale medyczny. Potrzebujesz wysoko wyszkolonej i doświadczonej osoby obsługującej laser. Możesz znaleźć kliniki rabatowe oferujące tę usługę. Bądź podejrzliwy wobec tego typu kliniki. Klinika z szanowanym i doświadczonym personelem na ogół nie oferuje dużych rabatów. Nie wybierasz innej opieki medycznej wyłącznie na podstawie kosztów, więc nie powinieneś tego robić również w przypadku depilacji laserowej.

Wybierz klinikę w oparciu o kwalifikacje dyrektora medycznego i doświadczenie personelu. Poszukaj lekarza, który ma certyfikat Board Certified in Dermatology i który przeszedł szkolenie i doświadczenie z laserem. Lepsze kliniki zatrudniają więcej niż jednego lekarza posiadającego certyfikat zarządu. Atmosfera biura powinna być profesjonalna.

Zapytaj o doświadczenie osoby wykonującej zabieg. Większość stanów wymaga lekarza lub RN pod nadzorem lekarza. Zapytaj o liczbę zabiegów i ewentualnych działań niepożądanych, które wystąpiły. Jeśli to możliwe, porozmawiaj z kilkoma byłymi pacjentami o ich doświadczeniach.