Jak wybrać letnią sukienkę do pracy? O czym warto pamiętać?

Biznesowy look na lato 2022 powinien iść z duchem czasu. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się połączenie profesjonalnego stylu z maksymalną wygodą, która pozwoli wytrzymać 8 godzin w biurze. Szczególnie wówczas, gdy temperatury na zewnątrz osiągają wysokie wartości. Kryteria te spełnić mogą sukienki – wystarczy tylko wybrać odpowiednie modele.

Z jednej strony nie powinno być to trudne, ponieważ oferta rynkowa jest bardzo szeroka, z drugiej jednak może ona powodować pewne problemy decyzyjne. Sprawia to, że przed dokonaniem zakupu koniecznie trzeba zastanowić się nad własnymi priorytetami, a także zasadami panującymi w firmie. Umożliwi to dokonanie właściwego wyboru.

Sukienki do pracy 2022 – gdy liczy się elegancja

Bezpiecznym wyborem wydaje się postawienie na klasykę, a więc na ubrania wyróżniające się prostym krojem i stonowanymi kolorami. Takie sukienki pozwalają podkreślić profesjonalizm oraz poważne podejście do pełnionych obowiązków. Na takie rozwiązania decydują się zwłaszcza kobiety pracujące w biurach.

Gdy firma krzywo patrzy na lekkie, zwiewne sukienki, najlepiej szukać czegoś zbliżonego do klasycznych kombinezonów oraz damskich garniturów. Kryteria te świetnie spełnia sukienka marynarkaW jej przypadku możesz liczyć na wszystko to, co jest ważne w pracy, a więc:

  • prosty krój,
  • brak wyrazistych ozdób,
  • wyważoną kolorystykę.

Musisz pamiętać o tym, że w pracy nie należy pokazywać zbyt wiele. Między innymi właśnie dlatego tak bardzo ceniony jest minimalizm. Sukienki marynarkowe świetnie wpisują się w ten trend. Pod względem konstrukcji przypominają marynarki, dlatego na pewno nie można powiedzieć, że nie są eleganckie. Okażą się optymalnym wyborem na spotkania biznesowe, konferencje, a także w trakcie kolejnego dnia spędzonego w pracy.

Co ważne, nie musisz wcale ograniczać się do wąskiego zestawu kolorów, materiałów oraz elementów ozdobnych. Wybór w sklepach jest bardzo szeroki i zróżnicowany, co oczywiście działa na Twoją korzyść.

Sukienka do pracy – zwróć uwagę na jej długość!

Wyzywające stroje nie pasują do biura, ani żadnego innego miejsca pracy. Uwagę trzeba zwrócić między innymi na kształt i głębokość dekoltu, a także na sposób wykonania rękawów. Ogromne znaczenie ma ponadto długość sukienki.

Czy modele mini można ubierać do pracy? Raczej nie. Rzadko kiedy sprawdzają się one w takich sytuacjach. Zdecydowanie lepszym wyborem będą stroje dłuższe. Oczywiście nie muszą być to od razu produkty typu maxi. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zwrócić uwagę na sukienki midi¸ które wydają się złotym środkiem. Z jednej strony nie pokazują zbyt wiele, a z drugiej gwarantują pełną swobodę ruchów.

Przy letniej pogodzie to właśnie one ubierane są najczęściej. Zwłaszcza że na rynku znaleźć możesz modele stworzone z bardzo wygodnych, cienkich i lekkich materiałów. Nie musisz więc martwić się tym, że spowodują one przegrzanie się organizmu.

Oczywiście cały czas musisz pamiętać o stylu. Długość to nie wszystko. Biorąc pod uwagę to, co cieszy się popularnością na rynku, w przypadku kreacji biznesowych na pewno można polecić:

  • sukienki klasyczne, o prostym fasonie,
  • sukienki bandażowe midi,
  • sukienki z paskiem lub szarfą,
  • sukienki ołówkowe,
  • sukienki w kwiaty,
  • sukienki na gumce.

Pamiętaj o tym, że ogromny wpływ na końcowy efekt mają też pozostałe elementy stylizacji. Mowa tutaj między innymi o obuwiu. W pracy świetnie sprawdzą się takie buty jak czółenka, prosta, niskie szpilki, botki, a także oksfordy i półbuty.

W jakim stylu sukienka do pracy – lato 2022

Nie da się ukryć, że ogromne znaczenie w przypadku kreacji biznesowych ma ogólna kolorystyka, jak również zastosowane materiały i ewentualne dodatki. Wszystko to należy dobierać w taki sposób, aby spełnić wymagania, jakie firma stawia wobec swoich pracowników. Głównie po to, aby nie zaliczyć wpadki, która może wiązać się z niezbyt przychylnymi spojrzeniami kierownictwa lub wręcz upomnieniem.

Czy w takim przypadku sukienki bohomożna zakładać do pracy? Tak! Oczywiście pod warunkiem, że znajdziesz w sklepie modele, które pasują do wspomnianych wymagań. Uwagę zwracaj zwłaszcza na kolorystykę. Jak wiadomo, sukienki w tym stylu potrafią być bardzo zróżnicowane – w sklepach często znaleźć można stroje wręcz hipisowskie i odnoszące się do barw natury. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby postawić na sukienki z motywami kwiatowymi, które dobrze pasują do mody letniej.

Ubrania w stylu boho występują w wielu wariantach długości. Łatwo znajdziesz zarówno produkty midi, jak i maxi. Co istotne, przygotowywane są one z wygodnych, maksymalnie przewiewnych materiałów, dzięki którym wysokie temperatury nie będą dawały się aż tak we znaki.

Jak widać, wybór idealnej letniej sukienki do pracy nie musi być wcale trudny. Trzeba jedynie pamiętać o pewnych zasadach, pozwalających na spełnienie wymagań, jakie pracodawca stawia swoim pracownikom. Dzięki temu z jednej strony spełnisz zasady wynikające z obowiązującego dress code’u i kupisz coś, w czym będziesz czuła się bardzo swobodnie.