Jak zmienić kształt ust z pomocą makijażu?

Twojemu naturalnemu kształtowi ust daleko do doskonałości, ale wciąż się nie poddajesz i cały czas masz nadzieję na to, by go efektywnie (i efektownie) zmienić? W takim razie na pewno ucieszy cię fakt, że jak najbardziej jest to możliwe. Do osiągnięcia celu potrzeby jest ci jedynie odpowiedni makijaż ust. Ten tekst podpowie ci, jak go wykonać. Nie zapominaj jednak, że to praktyka czyni mistrza, więc musisz po prostu ćwiczyć i pracować nad swoimi ustami z pomocą różnych kosmetyków, aby koniec końców osiągnąć zadowalający cię efekt i w końcu uczynić z ust swój największy atut albo przynajmniej coś, czego nie będziesz musiała się wstydzić.

Najpierw zadbaj o odpowiedni kontur. Jeżeli natomiast wciąż nie masz wśród swoich kosmetyków ani jednej konturówki, najwyższa pora to zmienić i przyzwyczaić się do używania tego rewelacyjnego w działaniu kosmetyku. Konturówką możesz efektywnie modelować i kształtować swoje wargi. Pamiętaj tylko, by pod żadnym pozorem nie starać się malować nią konturu wewnątrz ust, bo chodzi właśnie o to, by ten kontur stworzyć na zewnątrz i dzięki temu od razu delikatnie powiększyć wargi, chociażby o ten jeden milimetr. Rób to uważnie i dokładnie. Kontur musi zostać stworzony w taki sposób, aby nie dało się poznać, że jest on wytworem sztucznym, a nie naturalnym. Jeżeli natomiast kąciki twoich ust wyraźnie opadają, jest to dobry moment na to, by wykonać podnoszący je makijaż ust. Tutaj z pomocą przyjdzie ci twój zwykły podkład. Możesz zamaskować nim część warg, która ma pozostać niewidoczna. Brzmi to dosyć dziwnie, ale wbrew pozorom trik ten jest bardzo popularny i często wykorzystywany chociażby przez wizażystów i wizażystki.

Świetne optyczne powiększenie ust zapewni ci również odpowiednie połączenie błyszczyka i szminki. Klasyczną pomadką pomaluj normalnie całe wargi, a błyszczyk nałóż wyłącznie w ich centralnej części z wyłączeniem konturu. Teraz możesz już tylko spojrzeć do lustra i podziwiać uzyskany efekt. Bądź z niego dumna!