Woda alkaliczna- czym jest i jak może poprawić Twoje zdrowie?

Wszyscy wiemy, że woda jest kluczem do zaistnienia życia, a także nośnikiem owego życia do każdej tkanki, organu i komórki w naszym ciele.  Jednak wielu z nas zapomina, aby pić tę legendarną już, wystarczającą ilość szklanek wody.  Teraz nowe dowody wykazały, że nie tylko musimy pić więcej wody, ale także rodzaj wody, którą pijemy, jest równie ważny.  Uważa się, że woda alkaliczna jest dla nas najlepszą rzeczą do picia.  Dlaczego tak jest?

Dlaczego woda alkaliczna jest lepsza?

Woda składa się z tlenu i wodoru, a liczba jonów wodorowych w wodzie jest mierzona jako wartość pH.
Woda alkaliczna zawiera mniej jonów wodorowych i ma wyższy poziom pH niż standardowa woda z kranu.

Poziom pH mieści się w zakresie od 0 do 14,7, a zwykła, czysta woda ma około 7 pH, co jest uważane za neutralny poziom. Gdy woda ma pH poniżej 7, jest kwaśna, a wyższe niż 7 pH sprawia, że ​​jest zasadowa. 

Ci, którzy wychwalają zalety wody alkalicznej, twierdzą, że większa liczba jonów wodorowych pomaga zapewnić większe nawodnienie w porównaniu ze zwykłą wodą, szczególnie jeśli ćwiczysz.  Uważają również, że zwykła woda butelkowana o lekko kwaśnym pH powoduje nadmierne gromadzenie się kwasu w komórkach i krwi, co prowadzi do szeregu problemów zdrowotnych.

Uważają, że woda alkaliczna może zmniejszyć ilość kwasów we krwi, przyspieszając metabolizm, zwiększając poziom energii, spowalniając proces starzenia, poprawiając trawienie, a nawet zmniejszając utratę masy kostnej.  Niektórzy wierzący twierdzą nawet, że może zagłodzić komórki rakowe.

Woda alkaliczna jest przeciwutleniaczem, który neutralizuje wolne rodniki, które powodują uszkodzenia DNA i komórek.  Dzięki mniejszemu rozmiarowi klastra wody może łatwiej przenikać do komórek, aby skuteczniej nawadniać, a wyższe stężenie minerałów alkalicznych, takich jak magnez, potas i wapń, pomaga zapewnić lepsze zdrowie.
 
Woda alkaliczna jest również bogata w tlen, który zwiększa ilość tlenu rozpuszczonego we krwi, a dzięki swoim zdolnościom detoksykacyjnym może eliminować nagromadzenie śluzu na ściankach okrężnicy, poprawiając zdolność organizmu do wchłaniania składników odżywczych.

Ten rodzaj wody może wypłukać toksyny i kwaśne odpady, które nagromadziły się w twoim ciele, podczas gdy ujemnie naładowane jony pomagają zwiększyć twoją czujność, jasność umysłu i poziom energii.  Może nawet pomóc w kontrolowaniu wagi i utrzymaniu zdrowia na dłuższą metę, ponieważ zanieczyszczenia, które zwykle znajdują się w wodzie z kranu, są usuwane.